TRAŽI

Kazahstanski amaterski boksač Eleusinov Daniyar

Za povijest posljednja četiri ljetaOlimpijske igre nikada u boksu u kategoriji do 69 kg nisu bez kazahstanskog sudionika u prvom koraku pijedestala. Godine 2016. Daniyar Eleusinov, 25-godišnji sportaš, uzeo je palicu.

Dolazi u kutiju

Jedna od glavnih zvijezda boksa posljednjih godinaKazahstan je Eleusinov Daniyar. Biografija sportaša potječe iz sela Berozino, regije Zapadnog Kazahstana, gdje je rođen 13. ožujka 1991. godine. Daniyar je postao zainteresiran za sport u dobi od 9 godina i po prvi put je trenirao pod vodstvom jednog od najcjenjenijih trenera, svog oca Marata, koji je prethodno trenirao i starijem bratu sportaša. U dobi od 16 godina, Diniyar i njegova obitelj preselili su se u Astanu gdje je mladi talentirani boksač imao dobre izglede.

Svjetski i kontinentalni uspjeh

Njegovi prvi turniri mladih Eleusinov Daniyarpobijedio prije kretanja, sudjelovao u igrama kadeta. I 2008. godine, na Svjetskom prvenstvu mladih u Meksiku, boksački kazahstan je uspio doći do konačne, a godinu dana kasnije je osvojio zlatnu medalju, zahvaljujući kojoj je uskoro postao pozvan glavnom timu Kazahstana.

Eleusinov Daniyar

Prvi put na turniru za odrasle došao je Daniyar2010, kada je 19-godišnji dječak pouzdano osvojio titulu prvaka Kazahstana. Iste godine, boksač je poslan na Azijske igre u Guangzhou, odakle Eleusinov donosi i zlatnu medalju. Dvije godine kasnije, sportaš je osvojio Olimpijske igre u Londonu i tamo je uspio doći do četvrtfinale gdje je izgubio talijanski Vincenzo Manjakapre. Neuspjeh na Olimpijadi Eleusinov Daniyar potpuno je fiksiran na sljedećem svjetskom prvenstvu. Kao dio Svjetskog prvenstva održanog u Kazahstanu, on je samopouzdano došao do konačne, gdje je pobijedio kubanski Arisnuad Despane, osvojivši zlato.

Pobjeda u Riou i planira postati profesionalac

Sportaševa želja za pobjedom i njegov uspjehdopustio mu je drugi put u svojoj karijeri da ode na Olimpijske igre. A 2016. godine, u okviru Olimpijade u brazilskom Rio de Janeiru, Daniyar nije bio jednak u kategoriji težine do 69 kg. Kazahstanski sportaši samopouzdano su prošli kroz mrežu turnira, osvojivši finalu protiv Uzbebe Shahram Giyasov.

Eleusinov Daniyar biografija

Dio sredstava primljenih za ovu pobjedu Daniyarposlao je u dobrotvorne svrhe i razmišljao o mogućem podizanju bara. Kao rezultat toga, Yeleusinov sada ozbiljno razmatra mogućnost sudjelovanja u profesionalnom boksu, u kojem su zainteresirani promotori iz SAD-a. Stoga se u bliskoj budućnosti može očekivati ​​prve bitke Kazahstanskoga sportaša i velikog prstena.

Osobni život

U 2015. godini Eleusinov Daniyar je postao važanodluka u životu, zapečaćeni brak sa svojom djevojkom koja je uskoro rodila sina. U svoje slobodno vrijeme od treninga, kazališni sportaš vole igrati stolni tenis, biljar ili nogomet, a ne zaboraviti provoditi vrijeme u krugu svojih rođaka.