TRAŽI

Dobitnica Svjetskog prvenstva u plivanju Aleksandra Krasnykha

Pobjednik Svjetskog prvenstva u 2017. godiniAlexander Krasnykh tek počinje svoju sportsku karijeru, no već ima nagrade od velikih međunarodnih turnira i sudjelovanja na Olimpijskim igrama iza leđa. Unutar zemlje, sportaš je postao najjači u freestyleu od 200 i 400 m, osvajajući nacionalna prvenstva dvije godine zaredom.

Od prstena do bazena

Nova zvijezda svjetske navigacije AlexanderKrasnykh je rođen u Bugulmi, Tatarstan, u inteligentnoj obitelji učitelja i geofizičara. Sasha je bila bolesno dijete, a u dobi od sedam godina roditelji su ga poslali u boksački odjel, gdje je Marat Kotlubaev postao njegov trener. Aleksandar je osvojio prvu nagradu u boks natjecanjima.

Međutim, uskoro u školi gdje je studirao Crvena, bio je angažiran u bazen za plivanje, a dječak je počeo kombinirati prsten s bazenom. Alexanderov prvi mentor bio je Lilia Anatolyevna Smirnova.

Alexander Krasnykh plivanje

Do četvrtog razreda da kombiniraju tako različite vrstesport nije bio lagan, pogotovo jer nisam morao zaboraviti na učenje. Alexander je napravio izbor u korist plivanja i nije izgubio. Nakon što je postigao određenu razinu u svom razvoju, preselio se u skupinu do Sergeja Kuznetsova, koji ga je učinio međunarodnim sportašem.

Junior razdoblje

Do 2013, napredak Aleksandra Krasnykha u Zagrebuplivanje je vidljivo na nacionalnoj razini, a tatarsko sportaš počeo se zvati ruskom timu. Do tog je trenutka odlučio o svojim preferencijama i sportašima, zaustavljajući se na srednjoj udaljenosti slobodnog stola. Krunska disciplina postala je dvjestotinjak metara.

olimpijada plivanje Alexander Krasnykh

Prva međunarodna pobjeda je Alexander Krasnykh,plivanje za koju je postao posao, osvojio na juniorskoj razini, osvajajući srebro na Europskom prvenstvu 2013. godine. Zatim je bio ispred britanskog Jamesa Guya, s kojim se neće morati natjecati u budućnosti.

Osvaja odrasla osoba

Do 2014. godine Krasnykh Alexander Vladimirovich već jepostao je članom nacionalnog plivačkog tima i otišao na svoj prvi turnir za odrasle, koji je bio Europski prvenstvo. Kao član tima, postao je srebrni medalist kontinentalnog prvenstva u 4 x 200 metara freestyle releju.

Iste je godine Alexander branio čast zemljeSvjetsko prvenstvo u kratkom tečaju. Međutim, ovaj put njegovo sudjelovanje bilo je ograničeno samo na preliminarne vatre, što je očito nezadovoljno mladim sportašem. Ipak, to ga nije spriječilo da dobije zasluženu brončanu nagradu.

Do 2015. došlo je do primjetne superiornosti.Alexandra Krasnykh u srednjoj slobodnoj vožnji. U prvenstvu Rusije osvojio je pobjedu od 200 metara i ponovio ovo postignuće na manje uobičajenom četverometru.

Unatoč prisustvu snažnog natjecatelja u Zagrebu,lice Danile Izotov, Krasnykh ponavlja "zlatnu" dvostruku iduću godinu, postajući četverostruki prvak zemlje. Tako je odabran za sudjelovanje na glavnom turniru u četiri godine, koji će se održati u Riou 2016. godine.

Neuspjesi i pobjede

Za člana Ruske nacionalne kupače AlexanderCrvena olimpijada nije bila najuspješniji početak. Nije se mogao kvalificirati za 400 m freestyle finale, uzimajući posljednje 15. mjesto. Rezultati na omiljenoj udaljenosti od 200 metara bili su uspješniji, ali ovdje je ostao izvan prvih tri, uzimajući osmo mjesto.

Alexander se uspio složiti u prvenstvuSvjetsko prvenstvo u plivanju, koje se dogodilo četiri mjeseca nakon Olimpijskih igara. Osvojio je dvije pojedinačne nagrade i vodio mušku ekipu na pobjedu u reljefu od 4 x 200 metara.

Vrhunac Redova došao je 2017. godine. Na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima postavio je osobni rekord u finalu utrke od 200 metara. Sportaš iz Bugulme izgubio je samo Sun Yan i Townley Haas, osvojivši brončanu medalju.

Krasnykh Alexander Vladimirovich

Valja napomenuti da je uspio doći ispred svog dugogodišnjeg suparnika i 2015. svjetskog prvaka Jamesa Guyja.

Sada Aleksandar ima samo dvadeset i dvije godine, a spreman je za nove sportske uspjehe i uspješnu izvedbu na sljedećim olimpijskim igrama.