TRAŽI

Specijalni međunarodni vozač: obuka, certifikat, opis posla i posao

Vozač na dalju distancu (međunarodni) jenije jednostavna, ali vrlo zanimljiva profesija. S druge strane, može se činiti da je "okretanje upravljača", noseći razne robe u zemljama blizu i daleko u inozemstvu, vrlo uzbudljivo i ne opterećeno. Zapravo, svatko nije u stanju održati takav ritam rada. Danas nudimo upoznavanje sa ovom profesijom, da bismo razumjeli njegove prednosti i nedostatke. Također ćemo saznati što je potrebno kako bi postali vozač kamiona.

međunarodni vozač

Međunarodni vozač - tko je to?

Članovi ove struke su vozači.veliki kamioni koji lete na velikim udaljenostima. Ovu aktivnost možete obavljati samostalno, nakon što se registrirate kao pojedinacni poduzetnik (u ovom slučaju, morat ćete sami potražiti klijente) ili možete biti zaposlenik koji obavlja prijevoz prema uputama tvrtke koja zapošljava.

Povijest struke

Potreba za prijevozom raznih roba u Zagrebudaljinski naselja pojavio se u čovječanstvu za dugo vremena. Zanimanje kao vozač u međunarodnom u sadašnjem obliku je počeo da se oblik na početku prošlog stoljeća, s pojavom komunalnih vozila.

međunarodni posao kao vozač

Društveni značaj struke

Prijevoz robe na velike udaljenosti (i čakdruge države) je vrlo popularna usluga u bilo kojoj vrsti gospodarstva. Kao rezultat razvoja malih i srednjih tvrtki danas, potražnja za iskusnim kamionima je prilično visoka, jer je mnogo korisnije poslati male količine robe ne željeznicom, već cestom. Dodatna pogodnost za kupca je fleksibilan raspored međunarodnih vozača. To vam omogućuje slanje robe po potrebi, umjesto da čeka vrijeme koje postavljaju brodari.

Prednosti profesije međunarodnog prava vozača

Bez sumnje, glavna prednost kamionaje prilika da posjetite druge zemlje. Dakle, tijekom zaustavljanja, međunarodni vozač može prošetati oko susjedstva, uzeti znamenitosti. Usput, većina ljudi koji nose teret u inozemstvu već su putovali svim europskim metropolama. Još jedna prednost ovog rada može se nazvati pristojne plaće. Dakle, u prosjeku, ovisno o tome radi li se privatno ili kao zaposlenik, to može varirati od dvije do pet tisuća eura.

tečajevi za međunarodne vozače

kontra

Može se pozvati jedan od glavnih nedostatakadugo razdvajanje od voljenih i rođaka. Dakle, ponekad su međunarodni vozači prisiljeni ostati daleko od kuće tri tjedna ili čak i duže. Ta činjenica ima negativan učinak na obiteljske odnose. Dakle, među predstavnicima ove struke ima dosta razvedenih ljudi, jer nije svaka žena spremna pričekati da se muž vratio iz leta tri ili četiri tjedna za redom.

Osim toga, rad međunarodnog vozača pravanegativan učinak na dobrobit. Kamioni imaju najviše problema s kralježnicom i probavnim sustavom. Razlog je vrlo jednostavan: predstavnici ove profesije provode cijeli dan u sjedećem položaju, a osnova njihove hrane je hrana od brze hrane i kafića na cesti, koji nisu uvijek različiti u korisnosti i kvaliteti. Svi ovi čimbenici u konačnici dovode do činjenice da je nakon višegodišnjeg rada osoba prisiljena posavjetovati se s liječnikom i ozbiljno zbuniti o svom zdravstvenom stanju.

Može se nazvati još jedan nedostatak ove profesijedovoljno velika odgovornost. Najčešće, roba u kola je skupa, a njihova šteta zbog nepažnje ili nepažnje može dovesti do činjenice da će vozač biti naplaćen za štetu nanesenu kupcu.

međunarodni vozački certifikat

Kako postati međunarodni vozač

Glavni je uvjet za one koji se žele posvetitiOva je struka prisustvo vozačke dozvole s odgovarajućom kategorijom, kao i iskustvo vožnje velikih vozila (po mogućnosti najmanje pet godina). Osim toga, postoje tečajevi za međunarodne vozače. U pravilu, oni su organizirani u velikim školama za vožnju. Po završetku, morat ćete položiti potrebne ispite, koji će vam omogućiti da dobijete međunarodni certifikat vozača. Usput, vjeruje se da ovaj dokument nije toliko potreban, au europskim zemljama nikada nije zatraženo od kamiona. Međutim, ako želite dobiti posao u velikoj tvrtki, najvjerojatnije ćete morati imati ovakvu potvrdu.

Osim toga, potrebno je uzeti u obzir da je na putusve se može dogoditi s automobilom. Dakle, međunarodni vozač trebao bi moći popraviti automobil. Također morate razumjeti dokumente za prosljeđivanje koje ćete morati predstaviti prilikom prelaska državnih granica iu slučaju provjere ovlaštenih tijela drugih država.

Kvalitete međunarodnog vozača

Budući da ovaj posao zahtijeva dovoljnoiskustvo vožnje i svijest o odgovornosti za transportirane robe, u pravilu, ljudi preko trideset godina postaju međunarodni vozači kamiona. Zbog činjenice da je ova vrsta aktivnosti fizički teška, ona je najprikladnija za muškarce. Naravno, žena s velikom željom može postati vozač međunarodnih poslova, ali takve iznimke od općeg pravila su iznimno rijetke. Također, kamionera mora biti fizički elastičan, jer ponekad morate raditi u vrlo teškim uvjetima. Međutim, naravno, glavni faktor je ljubav njegova rada. Ako ne možete zamisliti svoj život bez trake koja bježi od kotača ceste, onda je ovo posao za vas!

međunarodni vozač kamiona

Opis posla

Kao i predstavnici drugih struka,međunarodni vozači rade u skladu s opisom posla. Dakle, prema ovom dokumentu, kamionet je dužan voziti odgovarajući automobil, napuniti ga gorivom, hlađenjem i podmazivanjem tekućina; provjeriti ispravnost putne isprave i dokumente za prosljeđivanje robe koja se prevozi; prije odlaska, provjerite je li vozilo u dobrom stanju i ako je moguće ukloniti probleme koji se javljaju tijekom rada vozila; pridržavati se prometnih propisa, kao i pravila vožnje i sigurnosti. Što se tiče prava međunarodnih vozača, on može zahtijevati od kupca da osigura svoj auto s gorivom i mazivima i odgovarajućim alatom. Uz to, kamionet ima pravo zaustaviti rad ako je automobil u nepravilnom tehničkom stanju. Opis posla osigurava odgovornosti i vozača međunarodnih poslova. Dakle, on je odgovoran za pravovremenost i kvalitetu zadataka koji su mu dodijeljeni, sigurnost tereta i poštivanje radne discipline.